You are currently viewing BBO – rowerowy tor nad Kanałem

BBO – rowerowy tor nad Kanałem

Trwa powtórzony przetarg na budowę ogólnodostępnego toru do jazdy na rowerze. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach będą mogli cieszyć się przez cały rok nowym torem do pumptracku w okolicach śluzy Prądy. Zgodnie z nowym zamówieniem inwestycja wybrana przez mieszkańców ma powstać przy ul. Spacerowej.

Na torze będą mogli bezpiecznie jeździć rowerzyści, miłośnicy jazdy na BMX, skaterzy, rolkarze i longboarderzy, o każdym stopniu umiejętności. W skrócie, „pumptrack” to jazda rowerem bez napędu i bez konieczności pedałowania po torze o zróżnicowanej wysokościowo trasie. Co ciekawe, jazda odbywa się wyłącznie dzięki balansowi i skoordynowaniu ciała rowerzysty.

Projekt budowy wyczynowego toru do pumptracku został zgłoszony przez mieszkańców w ramach  zeszłorocznego Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zdobywając 480 głosów okazał się zwycięskim zadaniem w tej dzielnicy. Pomysłodawcy chcą by był to ogólnodostępny, bezobsługowy rowerowy plac zabaw, ze specjalnie zaprojektowanym torem przeszkód składającym się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych hopek. Będzie on przeznaczony dla starszych dzieci i początkujących zawodników.

W pierwszym postępowaniu przetargowym złożona oferta znacznie przekraczała zaplanowany budżet. Teraz wykonawcy mają czas na składanie ofert do 4 grudnia. W przypadku rozstrzygnięcia tor powstanie do końca czerwca 2020 roku.