You are currently viewing Wskoczą w zimną Brdę – II edycja Ice Swimming już w sobotę 30 listopada

Wskoczą w zimną Brdę – II edycja Ice Swimming już w sobotę 30 listopada

Ponad 300 osób wystartuje w drugiej edycji zawodów Ice Swimming Bydgoszcz Festival, które odbędą się w sobotę, 30 listopada na Wyspie Młyńskiej. Pływacy zmierzą się z Brdą, która będzie miała zaledwie kilka stopni Celsjusza. 

Pierwsza odsłona zawodów w zimowej odmianie pływania odbyła się w centrum Bydgoszczy w ubiegłym roku. Wówczas na starcie stanęło ponad 150 zawodników. 
W tym roku zimowi pływacy będą mogli sprawdzić się na większej liczbie dystansów. Do zaproponowanych już w 2018 roku – 100, 450 i 1000 metrów organizatorzy dołożyli jeden dystans indywidualny (250 metrów) oraz sztafetę 4 x 100 metrów. 
Centralnym punktem Ice Swimming Bydgoszcz Festival ponownie będzie Wyspa Młyńska, gdzie mieścić się będzie miasteczko zawodów. Tam także wyznaczony zostanie start i meta. Sama rywalizacja będzie odbywała się zaś na odcinku pomiędzy mostem Jana Kiepury (tzw. mostem zakochanych) a mostami Solidarności w bezpośrednim sąsiedztwie śluzy miejskiej. 
Podobnie jak w trakcie pierwszej edycji, najliczniej obsadzony będzie dystans 100-metrowy. Wystartuje na nim 150 zawodników. 50 osób zgłosiło się do udziału na dystansie 250 metrów, a z niemal półkilometrowym odcinkiem w Brdzie będzie walczyło 40 uczestników. 20 osób stanie z kolei do rywalizacji na najdłuższym dystansie 1000 metrów. W tym gronie znajdzie się między innymi bydgoszczanka Hanna Bakuniak, która będzie broniła tytułu wywalczonego na premierowych zawodach w swoim rodzinnym mieście. Stawkę uczestników uzupełni z kolei kilkanaście sztafet.
Początek zawodów zaplanowano na godzinę 9:00. Rywalizacja na Brdzie potrwa aż sześć godzin. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym specjalne statuetki. Każdy, kto dopłynie do mety na swoim dystansie, otrzyma pamiątkowy medal.
Sponsorem głównym zawodów jest firma Aqua Sphere. Impreza jest współfinansowana przez miasto Bydgoszcz.