You are currently viewing Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 świętuje 70 lat istnienia

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 świętuje 70 lat istnienia

Od 70 lat, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 rozwija zainteresowania i pasje młodych bydgoszczan, wpiera talenty oraz motywuje do rozwoju. We wtorek, 26 listopada w Sali sportowej MDK-u przy ul. Leszczyńskiego odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu połączona z widowiskiem artystycznym pt. „Moment”. W uroczystości udział wzięła zastępczyni prezydenta, Iwona Waszkiewicz.

Dzieci i młodzież, które korzystają z oferty MDK-u nr nie mogą narzekać na brak ciekawych propozycji. Mieści się tutaj 6 pracowni: Pracownia Choreografii i Ruchu, Fantastyki i Gier, Muzyki i Teatru, Nauki i Techniki, Sportu i Sztuk Wizualnych. Oprócz tego, funkcjonuje Klub Malucha, w ramach którego najmłodsi mogą korzystać z zajęć w Akademii Przedszkolaka, Klubu Przedszkolaka i Klubu Malucha Qlu Lulu. 

Jest tez okazja do podszlifowania języków obcych, w tym angielskiego, hiszpańskiego czy niemieckiego. Miłośnicy techniki mogą korzystać z zajęć robotyki i programowania. Są też warsztaty z tańca, zajęcia muzyczne, plastyczne i teatralne. Przy MDK-u nr 2 działa też klub szachowy, karate czy tenisa stołowego. 

Oprócz tego, placówka mocno angażuje się w wychowanie młodzieży i kreowanie dobrych, prospołecznych postaw. Wspiera także indywidualny rozwój dzieci i młodzieży. Wspiera rodzinne wzory spędzania wolnego czasu poprzez m. in. organizację przedsięwzięć i zajęć kulturalnych przeznaczonych dla rodziców i dzieci. 

We wtorek, 26 listopada, odbyła się uroczystość 70-lecia istnienia placówki. Dyrekcji i pracownikom pogratulowała Iwona Waszkiewicz, zastępca Prezydenta Bydgoszczy. Podczas uroczystości, goście mieli okazję obejrzeć widowisko artystyczne pt. „Moment”, przygotowane specjalnie na tę okazję przez dzici i młodzież uczęszczającą na zajęcia do MDK-u nr 2.  

Zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz wręczyła na ręce dyrektora placówki Statuetkę Spichrzy. Z okazji jubileuszu, MDK nr 2 otrzymał także od Miasta także sprzęt komputerowy i nagłaśniający.